Запис онлайн +38 (067) 455 66 55 - Телефонуйте зараз
Консультация*АЛКОГОЛІЗМ: ПОЧИНАЙТЕ ТЕРАПІЮ ЯКНАЙШВИДШЕ - ЦЕ ДОПОМОЖЕ УНИКНУТИ НАЙСТРАШНІШИХ НАСЛІДКІВ!

Більшість людей, які потерпають від алкоголізму, хоч і зменшують ступінь своєї залежності, але страждають, руйнуючи своє життя, здоров'я і майбутнє.

Первинна консультація

Первинна діагностична консультація (безкоштовна) дозволяє визначити рівень потреби в допомозі та спланувати початкові кроки. Кожен, хто звернувся за консультацією отримує повну інформацію про можливості терапії і умови перебування у Центрі.

Бесплатная консультация
Почати реабілітацію часто нелегко. Для цього потрібна сміливість і підтримка близьких. Найважчий перший крок. І часто саме члени сім'ї роблять його, звертаючись за допомогою до фахівців.

  Етапи реабілітації:

 1. Первинна консультація (безкоштовна)
 2. Мотивація і транспортування
 3. Діагностика тяжкості залежності
 4. Медична детоксикація
 5. Відновлення фізичного здоров'я
 6. Індивідуальна і групова психотерапія
 7. Сімейна психотерапія і програма підтримки для близьких
 8. Соціальна адаптація та після реабілітаційна підтримка
 9. Кодування та використання алкоблокаторов
ПЕРВИННА КОНСУЛЬТАЦІЯ

Первинна діагностична консультація (безкоштовна) дозволяє визначити рівень потреби в допомозі та спланувати початкові кроки лікування алкоголізму. Кожен, хто звернувся за консультацією отримує повну інформацію про можливості терапії та умови перебування в наркологічному Центрі.

МОТИВАЦІЯ І ТРАНСПОРТУВАННЯ

Найчастіше необхідність допомоги фахівців бачать сім’я і близькі тієї людини, якій ця допомога необхідна. Сама людина з алкогольною залежністю може відмовлятися від лікування, вважаючи, що не потребує його, або не бажаючи змінювати звичний спосіб життя. Таке заперечення є частиною хвороби – алкоголізму. В такому випадку необхідно проведення мотиваційних заходів, які фахівці нашого Центру можуть провести і у домашніх умовах.

ДІАГНОСТИКА ТЯЖКОСТІ ЗАЛЕЖНОСТІ

На цьому етапі проводиться лікарська і психологічна діагностика (наприклад, визначення тяжкості залежності по ASI (Addict Status Index)), що дозволяє запропонувати клієнту саме той вид допомоги, який підходить в кожному конкретному випадку, і є ефективним і достатнім для лікування алкоголізму.

МЕДИЧНА ДЕТОКСИКАЦІЯ

Спеціально підібрані схеми медикаментозної допомоги абстинентного синдрому (синдрому відміни) при алко-, нарко- та медикаментозній залежності дають можливість клієнту менш болісно подолати фізичні наслідки вживання. Медикаментозна терапія проходить під повним контролем лікаря нарколога-психіатра.

ВІДНОВЛЕННЯ ФІЗИЧНОГО ЗДОРОВ'Я

Збиток, нанесений здоров’ю вживанням алкоголю, хронічні захворювання, загальний незадовільний стан організму – все це не робить людину щасливішою. Реабілітаційний центр надає можливість консультацій і терапії у різних лікарів-фахівців. Крім того, спеціально розроблені схеми фізичних вправ, йога, суглобова гімнастика, масаж, сауна допомагають відновити втрачене здоров’я і підвищити якість життя.

ІНДИВІДУАЛЬНА І ГРУПОВА ПСИХОТЕРАПІЯ

Індивідуальна робота з психологом, консультантом спрямована як на відмову від вживання алкоголю, так і на рішення глибинних особистісних проблем, на подолання наслідків травмуючих подій в минулому. Групові форми роботи – найбільш ефективні в соціально-психологічної реабілітації алкозалежних і є провідними протягом усього терапевтичного процесу.

Групова психотерапія дозволяє клієнту підвищити самооцінку, навчитися будувати здорові відносини з іншими людьми, усвідомити свою відповідальність і свої можливості в побудові відносин. Це дає можливість отримувати задоволення від життя, не вдаючись до залежних / саморуйнівних форм поведінки.

СІМЕЙНА ПСИХОТЕРАПІЯ І ПРОГРАМА ПІДТРИМКИ ДЛЯ БЛИЗЬКИХ

Участь близьких у програмі лікування від алкоголізму є вкрай бажаною і підвищує ефективність реабілітації від залежності. Сімейна психотерапія та консультування дозволяють поліпшити атмосферу в сім’ї, виявити і змінити ті звичні моделі взаємодії, які сприяють вживанню алкоголю та іншим формам залежної поведінки клієнта, опрацювати болючі.

Сім’я і близькі залежного часто не менш потребують допомоги і підтримки. Групові заняття з психологом і спілкування в групі з людьми, яких торкнулися ті ж труднощі, дозволяють отримати інформацію про проблему алкоголізму, зняти емоційну напругу, відчути себе краще, зрозуміти, як діяти в різних ситуаціях, пов’язаних з хворобою близького.

СОЦІАЛЬНА АДАПТАЦІЯ ТА ПІСЛЯ ТЕРАПЕВТИЧНА ПІДТРИМКА

Спосіб життя, що сприяє підтриманню змін, досягнутих пацієнтом за час перебування в Центрі, не формується сам по собі. Як побудувати нові відносини з близькими, де знайти друзів, як вибрати професію? Ці та багато інших питань видужуючий вирішує на етапі поступового переходу від терапії до життя поза наркологічною клінікою.

Центр реалізовує принцип «відкритих дверей» – це означає, що звернутися знову за допомогою або психологічною підтримкою можна в будь-який момент, коли виникає така необхідність. Також багатьом клієнтам показана тривала індивідуальна психотерапія (наприклад, при хімічних залежностях – до 2-х років тверезості, поки організм схильний до постабстинентного синдрому (ПАС)).

КОДУВАННЯ І АЛКОБЛОКАТОРИ

Кодуванням від алкоголізму називають вироблення негативного ставлення до вживання алкоголю за допомогою формування умовних рефлексів, терапевтичного впливу або медикаментозного впливу в поєднанні з психотерапевтичним методом. Психотерапевтичне кодування можливо завдяки впливу на підсвідомість алкозалежного за допомогою наступних психотерапевтичних прийомів:

 • Умовно-рефлекторна психотерапія – у хворого з’являється постійне негативне ставлення до будь-яких видів спиртного.
 • Гіпносугестивна психотерапія – пацієнту, що знаходиться в гіпнотичному стані, вселяють негативні думки про алкоголь.
 • Реконструктивна психотерапія – хворий повністю відмовляється від спиртного на тривалий термін.
 • Метод Довженко – відраза до алкоголю формується у пацієнта за допомогою групових та індивідуальних психологічних маніпуляцій.

На вибір потрібного варіанту кодування впливають особливості організму і психіки людини, залежного від алкоголю. Медикаментозне кодування полягає у введенні в організм людини медикаментів, здатних знизити потяг до спиртних напоїв. Існують наступні види даної процедури:

 • Еспераль – це введення в м’яз еспераль-гелю або ж імплантація особливих пігулок.
 • Торпедо – введення у вену або м’яз медичного препарату, що викликає дисульфирам-етанолову реакцію в разі вживання спиртних напоїв.
 • Вітемерц Депо, Аквалонг – введення в організм хворого препаратів, що діють протягом 5 років.
 • Дельфізон, МST, NIT, SIT – внутрішньовенне введення препарату, що викликає дуже сильну непереносимість алкоголю.
 • Автоплекс – препарат вводиться пацієнтові виключно в стані алкогольного сп’яніння.
 • Тетлонг – препарат, що дозволяє істотно послабити тягу до спиртних напоїв.
 • Подвійний блок – поєднання медикаментозного та психотерапевтичного кодування.

Після медикаментозного кодування і при відсутності у пацієнта протипоказань здійснюється провокація. Тобто, в організм людини вводиться незначна доза спиртного, що викликає сильне погіршення самопочуття, з метою демонстрації пацієнтові впливу препарату. Алкоблокатори – спеціальні медичні препарати, використання яких при лікуванні алкогольної залежності запобігає зривам. Форми випуску алкоблокаторів:

 • для ін’єкцій
 • для прийому всередину
 • для внутрішньом’язової імплантації

Наші фахівці стверджують, що повністю позбутися залежності від вживання спиртного можливо тільки у випадках стаціонарної реабілітації  у наркологічних клініках, так як тут потрібно строго дотримуватися режиму підтримуючої терапії, що передбачає використання алкогольних блокаторів з метою мінімізації ризику рецидивів.

Медичні препарати, які є основою підтримуючої терапії, пригнічують бажання випити і викликають огиду до алкогольних напоїв. Якщо хворий застосує алкоголь після використання алкоблокаторов, то він буде відчувати відразу до алкоголю. Процедура противоалкогольної блокади спрямована на закріплення ефекту терапії від залежності. Залежність від вживання алкоголю – алкоголізм – проблема, яка не тільки руйнує життя і здоров’я того, хто зловживає алкоголем, а й впливає на всі сфери життя і самого залежного, і членів його сім’ї.

Зупинити вживання алкоголю без професійної допомоги в переважній більшості випадків неможливо.При цьому вкрай важлива своєчасність допомоги і правильний вибір комплексу заходів, які будуть достатніми в кожному конкретному випадку. Першим кроком у терапії є діагностика тяжкості залежності, яка проводиться лікарем наркологом-психіатром і психологом. Для цього запишіться на діагностичну консультацію, яка в Центрі «Добро-Life» безкоштовна.

Читати далі