Запис онлайн +38 (067) 455 66 55 - Телефонуйте зараз
Консультация*ЛІКУВАННЯ БУЛІМІЇ

Булімією називають психологічну хворобу, котра характеризується розладом харчової поведінки. Головна ознака хвороби - постійне відчуття голоду, і як наслідок, переїдання. Після зривів хворий відчуває вину, тому намагається очистити організм різними небезпечними методами: п'є послаблювальні та сечогінні препарати, штучно викликає блювоту, занадто багато займається спортом.

Безкоштовна консультація
Причини виникнення булімії На сьогодні, виділяють декілька причин виникнення булімії, кожна з яких може проявлятися як самостійно, так і в комплексі з іншими. Також, важливу роль відіграє спадковий фактор. Він можливий у випадку, якщо подібний розлад був у інших членів родини. Іншою причиною є постійні жорстокі обмеження в харчуванні, дієти, котрі характерні в основному для жінок, в результаті це призводить до дефіциту поживних речовин і, як наслідок, приступів неконтрольованого споживання їжі. До фізіологічних причин виникнення хвороби відносять: пошкодження кори головного мозку в зоні харчового центру, порушення обмінних процесів в організмі, гормональні проблеми. Та все ж більшість випадків булімії пов'язані з психологічними факторами, адже хвороба відноситься до розладів психіки.

  Так, головні причини булімії:

 1. Низька самооцінка;
 2. Травми;
 3. Постійні стреси;
 4. Стан депресії.

В основному група ризику це молоді жінки віком до 30 років.

Характерні симптоми хвороби

Крім неможливості контролювати кількість їжі, її обсяги, люди, які хворіють булімією часто приймають різноманітні ліки, випивають. Дослідження спеціалістів виділяють такі прояви хвороби:

 • Червоні ясна та псування зубів;
 • Порушення водного балансу;
 • Часті хвороби горла, через мікротравми, що стаються при штучному викликанні блювоти
 • Запалення кишківника;
 • Втрата енергії та сил;
 • Внутрішні кровотечі;
 • Періодичні судоми;
 • Розлади шлунку;
 • Збільшення слинних залоз;
 • Порушення роботи печінки та нирок;
 • Хвороби серця;
 • Збої менструального циклу.

Діагностування хвороби

Остаточний діагноз – булімія, визначає лікар – психіатр, на основі огляду хворого, збору анамнезу та після проведення необхідних діагностичних та лабораторних аналізів. З лабораторних тестів здається біохімічний аналіз крові, який дає можливість встановити ступінь порушення водно-сольового балансу. В цілях діагностувати можливі порушення в роботі внутрішніх органів, хворий проходить ультразвукове дослідження органів черевної порожнини, комп’ютерну томографію голови та електрокардіографію.

Способи лікування булімії

При лікуванні булімії використовують різні види психотерапії. Також складають план харчування, дотримання, якого повинне строго контролюватися. Важливо, щоб у лікуванні хворого приймали участь не лише спеціалісти, а й близькі люди, адже людині буде потрібна підтримка і контроль. Інколи не виключено прийняття антидепресантів, хвороба часто супроводжується депресивними розладами. Лікування булімії в середньому займає не менше 6 місяців.

Профілактичні заходи

Для профілактики булімії важлива хороша психологічна атмосфера в сім’ї, особливо, для дітей-підлітків, в період коли відбувається становлення особистості і формування самооцінки. Необхідно дотримуватися раціонального і повноцінного раціону харчування, контролювати показники ваги. Людям, в яких було діагностовано дану хворобу – розлад харчової поведінки, рекомендується проходити періодичні прийоми у психотерапевта. Булімія – це небезпечна хвороба, що здатна дуже нашкодити організму. Чим швидше буде її діагностовано, тим простіше пройде лікування. Якщо ви помітили у своїх близьких подібні симптоми, не зволікайте з візитом до лікаря.  

Читати далі