Запис онлайн +38 (067) 455 66 55 - Телефонуйте зараз
Консультация*ІГРОМАНІЯ - ВТЕЧА ІЗ РЕАЛЬНОСТІ. ЯК ПОВЕРНУТИСЯ?

Ігроманія, як і будь-яка інша залежність, є дезадаптаційною формою поведінки. Тобто "геймер" не хоче або не може пристосуватися до реального життя. Наприклад, підліток, який "не хоче" дорослішати, або вже доросла людина, яка не може прийняти на себе відповідальність за будь-яку частину свого життя. Останні класи школи і необхідність переходу у "доросле життя", народження дитини, труднощі у відносинах, затяжні конфлікти в родині - ці та багато інших причин можуть призвести до того, що людина буде шукати "притулку" в комп'ютерних іграх, соцмережах, ін.Також часто люди, які страждають залежністю від азартних ігор (ігрові автомати, "рулетка", покер, ін.) женуться за гострими відчуттями, яких не отримують в реальному житті (так звана "адреналінова залежність"). При цьому спостерігається феномен, що має назву "інфляція задоволення": повсякденне життя чим далі, тим більше здається "сірою", для отримання задоволення потрібно докласти зусиль ...А в грі гострі відчуття приходять відразу, це затягує, стає нав'язливою поведінкою. Азарт "розганяє кров" і все інше перестає існувати для залежної людини. Реальне життя занепадає. Потім запускається механізм ескалації - проблеми, які привели до залежності не вирішуються, а тільки накопичуються, виникають нові, пов'язані зі зміною поведінки (залежністю від гри), і все це стає схожим на сніжний ком. Часто так триває досить довго, в основному, поки змучені близькі не "заб'ють тривогу". Тут і постає питання: що робити, куди звернутися?

Професійна допомога доступна. Зателефонуйте зараз або запишіться на безкоштовну консультацію, щоб отримати повну інформацію про те, як можна діяти саме у Вашому випадку.

    Терапія будь-якої форми ігрової / комп'ютерної залежності зазвичай вимагає часу і зусиль, і самого залежного, і членів його сім'ї. Але отриманий результат варто цих зусиль. Основні етапи реабілітації наступні:

  1. Первинна консультація (безкоштовна)
  2. Мотивація і транспортування
  3. Діагностика тяжкості залежності
  4. Медикаментозна корекція (на початковому етапі при необхідності)
  5. Індивідуальна і групова психотерапія
  6. Сімейна психотерапія і програма підтримки для близьких
  7. Соціальна адаптація та післятерапевтична підтримка
ПЕРВИННА КОНСУЛЬТАЦІЯ (БЕЗКОШТОВНА)

Первинна діагностична консультація (безкоштовна) дозволяє визначити рівень потреби в допомозі та спланувати початкові кроки. Звернутися можуть близькі, без самого залежного. Кожен, хто звернувся за консультацією отримує повну інформацію про різні форми терапії і умови перебування в Центрі. Найчастіше необхідність допомоги фахівців бачать сім’я і близькі тієї людини, якій ця допомога необхідна. Сам же пацієнт може відмовлятися від лікування, вважаючи, що не потребує ньому або не бажаючи змінювати звичний спосіб життя. Таке заперечення є частиною хвороби. В такому випадку необхідно проведення мотиваційних заходів, які фахівці нашого Центру можуть провести і у домашніх умовах.

ДІАГНОСТИКА ТЯЖКОСТІ ЗАЛЕЖНОСТІ

На цьому етапі проводиться лікарська і психологічна діагностика (наприклад, визначення тяжкості залежності по ASI (Addict Status Index)), що дозволяє запропонувати клієнту саме той вид допомоги, який підходить в кожному конкретному випадку, і є ефективним і достатнім.

МЕДИКАМЕНТОЗНА КОРЕКЦІЯ (НА ПОЧАТКОВОМУ ЕТАПІ ПРИ НЕОБХІДНОСТІ)

Іноді на перших етапах реабілітації залежна людина відчуває сильні негативні емоції, вираз яких може важко піддаватися свідомому контролю (наприклад, сильна тривога, агресивна поведінка, ін.). У таких випадках під контролем лікаря призначаються препарати для стабілізації емоційного стану на перших етапах терапії.

ІНДИВІДУАЛЬНА І ГРУПОВА ПСИХОТЕРАПІЯ

Індивідуальна робота з психологом, консультантом спрямована як на відмову від гри, так і на рішення глибинних особистісних проблем, які привели до дезадаптації і, як наслідок, до «відходу» в гру. Також на більш пізніх етапах психотерапії робота спрямована на подолання наслідків травмуючих подій в минулому. Групові форми роботи – найбільш ефективні в соціально-психологічної реабілітації залежних і є провідними протягом усього реабілітаційного процесу. Групова психотерапія дозволяє клієнту підвищити самооцінку, навчитися будувати здорові відносини з іншими людьми, усвідомити свою відповідальність і свої можливості в побудові відносин. Це дає можливість отримувати задоволення від життя, не вдаючись до залежних / саморуйнівних форм поведінки, таким як гра.

СІМЕЙНА ПСИХОТЕРАПІЯ І ПРОГРАМА ПІДТРИМКИ ДЛЯ БЛИЗЬКИХ

Участь близьких у реабілітаційній програмі є вкрай бажаною і підвищує ефективність терапії. Сімейна психотерапія та консультування дозволяють поліпшити атмосферу в сім’ї, виявити і змінити ті звичні моделі взаємодії, які сприяють таким формам залежної поведінки клієнта, як гра, опрацювати болючі спогади зі спільного минулого, залишити позаду образи, біль, гнів, тривогу. Сім’я і близькі залежного / пацієнта часто не менш потребують допомоги і підтримки. Групові заняття з психологом і спілкування в групі з людьми, яких торкнулися ті ж труднощі, дозволяють отримати інформацію про проблему ігроманії, зняти емоційну напругу, відчути себе краще, зрозуміти, як діяти в різних ситуаціях, пов’язаних із залежністю близького.

СОЦІАЛЬНА АДАПТАЦІЯ І ПІСЛЯ ТЕРАПЕВТИЧНА ПІДТРИМКА

Спосіб життя, що сприяє підтриманню змін, досягнутих пацієнтом за час перебування в Центрі, не формується сам по собі. Як побудувати нові відносини з близькими, де знайти друзів, як вибрати професію? Ці та багато інших питань людина вирішує на етапі поступового переходу від терапії до життя поза Центру. Центр реалізовує принцип «відкритих дверей» – це означає, що звернутися знову за допомогою або психологічною підтримкою можна в будь-який момент, коли виникає така необхідність. Також багатьом клієнтам показана тривала індивідуальна психотерапія. Це допомагає уникнути рецидивів – повернень до залежного поведінки (гри) – і «міграції» залежності – «перемикання» на іншу форму залежної поведінки (наприклад, трудоголізм, алкоголізм, ін.)

Читати далі