Запис онлайн +38 (067) 455 66 55 - Телефонуйте зараз
Консультация*ТЕРАПІЯ НАРКОТИЧНОЇ ТА МЕДИКАМЕНТОЗНОЇ ЗАЛЕЖНОСТІ

Фізична складова залежності від наркотичних речовин (в тому числі і медикаментозної залежності) розвивається при досить регулярному вживанні досить швидко, тому що хімічні речовини «вбудовуються» в обмін речовин і при будь-якій спробі припинити вживання викликають т.зв. абстинентний синдром - синдром відміни. На подолання цього болючого комплексу симптомів спрямований перший етап терапії - детоксикація. Залежно від наркотика (речовини) вибору, нарколог рекомендує і проводить найбільш ефективну медикаментозну і дезінтоксикаційну терапію, результатом якої є очищення організму залежної людини від речовини пристрасті і продуктів його переробки організмом.

Бесплатная консультация
При необхідності проводяться додаткові дослідження для визначення супутніх захворювань і загального стану здоров'я, на підставі яких лікар може рекомендувати індивідуальний комплекс терапевтичних і реабілітаційних заходів, спрямований на максимально можливе відновлення фізичного здоров'я. Однак зняття абстинентного синдрому і усунення фізичних наслідків вживання є не лікуванням залежності, а лише передумовою для його початку. Основні симптоми залежності - психологічні та соціальні! Саме психологічна і соціальна складова залежності при відсутності тривалої психологічної реабілітації та повноцінної соціальної адаптації призводить до неминучих рецидивів - відновлення вживання.

  Хімічна залежність - хронічне мультифакторне прогресуюче рецидивуюче смертельне захворювання. Це означає, що залежність:

 1. «Розвивається» з декількох чинників (соціальне середовище, сімейна історія, особливості психіки і фізіології конкретної людини, ін.)
 2. Не минає сама по собі, її не можна «перерости», «перебіситися», забути і т.д. - як часто вважають близькі залежної людини
 3. Згодом перебіг хвороби лише поглиблюється, хоча в деяких випадках якийсь час це може бути не так помітно, або навіть може здаватися, що «стало краще» (наприклад, залежний може перестати вживати «важкі» наркотики, замінюючи їх спиртним, медичними препаратами , ін.)
 4. При відсутності адекватноЇ і тривалої терапії залежні люди схильні до рецидивів ( «зривів», відновлення вживання)
 5. При відсутності терапії залежність призводить до смерті - або від самого вживання ( «передозування», отруєння неякісними наркотиками), від супутніх захворювань (ВІЛ, гепатити, сепсис, ін.) Або від соціальних наслідків вживання, пов'язаних зі способом життя.
ПРОГРАМА ТЕРАПІЇ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ СПРЯМОВАНА НА ЗМІНИ В УСІХ СФЕРАХ -

 • Психологічної (самооцінка, турбота про себе, почуття і емоції, ін.)
 • Соціальної (сімейні відносини, соціальне коло, робота, освіта, ін.)
 • Когнітивної (внутрішні установки, «обслуговуючі» вживання, навчання здоровим засобам подолання стресових ситуацій, уникнення ситуацій високого ризику, робота з тягою до речовин, ін.)
 • Духовної (розуміння свого місця в житті, чесність із собою та іншими, відповідальність, подолання егоцентризму, формування здорових особистісних кордонів, можливість звертатися за допомогою і надавати її, ін.)

ДЛЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ЦИХ ЗМІН, ПРОГРАМА ПОДІЛЯЄТЬСЯ НА ЕТАПИ, ПРОТЯГОМ КОЖНОГО З ЯКИХ СТАВЛЯТЬСЯ ТА ДОСЯГАЮТЬСЯ ПЕВНІ ТЕРАПЕВТИЧНІ ЦІЛІ

Тимчасові рамки цих етапів мають середні значення, хоча в окремих випадках, в залежності від тяжкості захворювання, вони можуть бути більш-менш тривалими.

Неможливе - це не факт. Це лише думка. Неможливе - це не вирок. Це виклик. Неможливе - це шанс проявити себе. Неможливо - це не назавжди. Неможливе можливо!

Мохаммед Алі

1.ДІАГНОСТИЧНИЙ ЕТАП (1-Й МІСЯЦЬ)

– медична детоксикація і діагностика тяжкості адикції по ASI (Індекс тяжкості залежності).

2. ЕТАП АДАПТАЦІЇ ДО РЕАБІЛІТАЦІЇ (2-3-Й МІСЯЦІ)

– усвідомлення причин і наслідків залежності, формування первинної (зазвичай негативної) мотивації до припинення вживання (не вживати, щоб чогось НЕ сталося), освоєння навичок подолання тяги до вживання.

3. ЕТАП ФОРМУВАННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ (4-6-Й МІСЯЦІ)

– виникає розуміння особистої відповідальності за те, що відбувається в житті та відносинах залежної людини, формування позитивної мотивації до припинення вживання (залишатися тверезим («чистим») тому, що це подобається, відкриває нові можливості і т.д.).

4. ЕТАП УСВІДОМЛЕНИХ ЗМІН (7-9-Й МІСЯЦІ)

– активна робота в Програмі, спрямована на досить повне розуміння індивідуальної динаміки, стійке бажання утримуватися від вживання, розуміння і застосування методів здорової регуляції свого емоційного та фізичного стану, робота з проблемами дитинства, сім’ї, соціальне планування, ін.

5. ЕТАП СОЦІАЛЬНОЇ АДАПТАЦІЇ (10-12-Й МІСЯЦІ) - (АМБУЛАТОРНО)

– відновлення і формування здорових соціальних зв’язків, формування повноцінної програми підтримки тверезості (одужання, подальшого утримання від вживання).

6. ЕТАП ПІДТРИМКИ ЗМІН (12-24-Й МІСЯЦІ)

– продовження активної самостійної роботи за індивідуальною програмою підтримки тверезості (одужання, подальшого утримання від вживання), закріплення нового здорового способу життя.

Читати далі