Запис онлайн +38 (067) 455 66 55 - Телефонуйте зараз
Консультация*ДЕТОКСИКАЦІЯ - ЗНЯТТЯ АБСТИНЕНТНОГО СИНДРОМУ

Однією з істотних проблем залежності є АНОЗОГНОЗІЯ - невизнання хворим того, що у нього є захворювання. Для близьких перші стадії залежності залишаються без уваги, оскільки природним є те, що не хочеться помічати такі лякаючі, хоч і очевидні, зміни у рідної людини. На проблему звертають увагу вже на 2-й - 3-й стадіях, коли наркотик або алкоголь вже "вбудовується" в складний процес обміну речовин, і припинення прийому речовини (наркотику, алкоголю) призводить до різних функціональних розладів, які і складають АБСТИНЕНТНИЙ СИНДРОМ.

Абстинентний синдром - комплекс псіхопатологічних, вегетативних, неврологічних і соматичних розладів, які можуть становити загрозу життю та здоров'ю хворого, тому не варто займатися самолікуванням!

    Світовими загальноприйнятими принципами організації допомоги залежним від алкоголю або наркотиків є наступні:

  1. Реабілітація в умовах спеціалізованого відділення наркологічного центру (або психіатричної лікарні)
  2. Одномоментна і повна відмова від прийому психоактивних речовин (алкоголю, наркотиків)
  3. Максимальна індивідуалізація (врахування конституційно-особистісних особливостей, стадії і тяжкості захворювання, ін.)
  4. Комплексний підхід до терапії - з одночасним впливом на біологічну, психологічну і соціальну складові захворювання
ЕТАПИ ДЕТОКСИКАЦІЙНОЇ ТЕРАПІЇ

Слід пам’ятати, що тільки при послідовному і повному проходженні всіх етапів лікування варто розраховувати на ефективний, стійкий позитивний результат – на повну ремісію.

1-й етап -детоксікація; 2- й етап – переривання гострого абстинентного синдрому з нормалізацією соматоневрологических порушень і корекцією психопатоподібних розладів; 3-й етап – цільова терапія психопатологічного синдрому психічної залежності; 4-й етап – противорецидивная (підтримуюча) терапія

ТИПИ ДЕТОКСИКАЦІЇ

Детоксикацію можна умовно розділити на 2 типи, це «класична» і «форсована».

"КЛАСИЧНА" ДЕТОКСИКАЦІЯ

Класична детоксикація полягає в поступовому (від 3-х до 14-ти діб), очищенні організму від наркотичних речовин (до яких відноситься і алкоголь) і продуктів їх метаболізму, які є токсичними, а також на стабілізацію діяльності організму без речовини пристрасті. Проводиться регідратація, відновлення електролітного балансу, зв’язування і виведення токсинів, десенсибілізація організму для зменшення проявів гострої абстиненції, підвищення судомного порога, раннє переривання абстинентного синдрому, захист нервової системи і основних органів-мішеней (печінки і нирок), симптоматична терапія. Під час такої детоксикації людина може відчувати певний дискомфорт, тому що наркотичні препарати переважно не використовуються. Цей дискомфорт не складає загрози для життя і є позитивним в психопатологическом плані: залишає спогади про серйозність проблем вживання і труднощі, що виникають у зв’язку з цим.

ФОРСОВАНА ДЕТОКСИКАЦІЯ

Форсованная детоксикація – це ШВИДКЕ очищення організму від токсичних продуктів метаболізму наркотичних речовин (в тому числі і алкоголю) і від самих речовин – переважно у випадках передозування. Незважаючи на те, що даний тип детоксикації популяризується, варто звернути увагу на те, що вона повинна проводитися виключно в умовах реанімаційного відділення. Оскільки одночасно проводиться регидратация, детоксикація, адаптація до антагоністів опіатних рецепторів (при опіоїдної залежності), обрив абстиненції шляхом введення в контрольований наркоз.   Дана процедура триває від 6 годин до 2-3-х діб, що, по суті, є різновидом анестезіологічного моніторингу і є вкрай сильним стресом для організму. Форсована детоксикація є безумовно ефективним методом, але має свої досить обмежені свідчення і до неї необхідно підходити з урахуванням всіх позитивних і негативних наслідків.

Читати далі