1. Первинна консультація
2. Мотивація
3. Діагностика і формулювання цілей
4. Детоксикація
5. Медикаментозне лікування
6. Відновлення фізичного здоров'я
7. Групова психотерапія
8. Індивідуальне консультування
9. Сімейна психотерапія
10. Терапевтична програма для близьких
11. Соціальна адаптація
12. Емоційна після реабілітаційна підтримка
Безоплатна первинна консультація дозволяє визначити рівень потреби в допомозі та спланувати початкові кроки. Кожен, хто звернувся за консультацією отримує повну інформацію про можливості терапії і умови перебування в Центрі.
Найчастіше необхідність терапії / допомоги фахівців бачать сім’я і близькі тієї людини, якій ця допомога необхідна. Сам же пацієнт може відмовлятись від допомоги, вважаючи, що не потребує її або не бажаючи змінювати звичний спосіб життя. Таке заперечення є частиною хвороби. В такому випадку необхідно проведення мотиваційних заходів, які фахівці нашого Центру можуть провести і у домашніх умовах.
На цьому етапі проводиться терапія та психологічна діагностика (наприклад, визначення тяжкості залежності по ASI (Addict Status Index), що дозволяє запропонувати клієнту саме той вид допомоги, який підходить в кожному конкретному випадку, і є ефективним і достатнім.
Спеціально підібрані схеми медикаментозної допомоги абстинентного синдрому (синдрому відміни) при алко-, нарко- та лікарської залежності дають можливість клієнту менш болісно подолати фізичні наслідки вживання. Медикаментозна терапія проходить під повним контролем лікаря нарколога-психіатра.
Деякі психологічні стани і більшість психіатричних захворювань вимагають тривалої медикаментозної терапії, контроль якої здійснюється лікарем наркологом-психіатром. Результатом правильно підібраної і достатньої схеми в комбінації з професійної психотерапією і іншими видами психологічної допомоги дає можливість більш задовільної якості життя пацієнтів.
Збиток, нанесений здоров’ю вживанням, хронічні захворювання, загальний незадовільний стан організму – все це не робить людину щасливішою. Центр надає можливість консультацій і терапії у різних лікарів-фахівців. Крім того, спеціально розроблені схеми фізичних вправ, йога, суглобова гімнастика, масаж, сауна допомагають відновити втрачене здоров’я і підвищити якість життя.
Групові форми роботи – є найбільш ефективними у соціально-психологічної реабілітації залежних і є провідними протягом усього лікувального процесу. Групова психотерапія дозволяє клієнту підвищити самооцінку, навчитися будувати здорові і задовільні відносини з іншими людьми, усвідомити свою відповідальність і свої можливості у побудові відносин. Це дає можливість отримувати задоволення від життя, не вдаючись до залежних / саморуйнівних форм поведінки.
Індивідуальна робота з психологом, консультантом спрямована як на відмову від вживання і інших форм залежної поведінки (наприклад, гра), так і на рішення глибинних особистих проблем, на подолання наслідків травмуючих подій в минулому (при посттравматичному стресовому розладі (ПТСР), наприклад, у військових або у людей, що перебували у зоні бойових дій).
Участь близьких у реабілітаційній програмі є вкрай бажаним і підвищує ефективність терапії. Родинна психотерапія та консультування дозволяють поліпшити атмосферу в сім’ї, виявити і змінити ті звичні моделі взаємодії, які сприяють вживанню і іншим формам залежної поведінки клієнта, опрацювати болючі моменти.
Сім’я і близькі залежного / пацієнта часто не менш потребують допомоги і підтримки . Групові заняття з психологом і спілкування у групі з людьми, яких торкнулися ті ж труднощі, дозволяють отримати інформацію про проблему, зняти емоційну напругу, відчути себе краще, зрозуміти, як діяти в різних ситуаціях, пов’язаних з хворобою близького.
Спосіб життя, що сприяє підтриманню змін, досягнутих пацієнтом за час перебування в Центрі, не формується сам по собі. Як побудувати нові відносини з близькими, де знайти друзів, як вибрати професію? Ці та багато інших питань видужуючий вирішує на етапі поступового переходу від лікування до життя поза Центру.
Центр впроваджує принцип «відкритих дверей» – це означає, що звернутися знову за допомогою або психологічною підтримкою можна в будь-який момент, коли виникає така необхідність. Також багатьом клієнтам показана тривала індивідуальна психотерапія (наприклад, при хімічних залежностях – до 2-х років тверезості, поки організм схильний до постабстинентному синдрому (ПАС)).